Veckans bön 7/3–13/3


Vårt böneämne vecka 10:

Vi har duktiga tekniker i vår församling och Swedish Gurus Tech fortsätter att vara ett välsignat arbete, med Johan och Albin i spetsen. Vi lever i en teknisk tid och det gäller att följa med så att också våra kyrkor kan få det bästa av ljud och ljus.
Nyligen var Tommy och jag/ Anna- Gun på besök hos vänner i deras församling. Då vi hälsade på olika personer så var där bl.a en man som undrade var vi kom ifrån. När vi svarade att vi kommer från Pingst i Nynäshamn, så lyste han upp och berättade att han var med på Sw Gur Tech konferensen som hölls i Filadelfia/ Stockholm. Det kändes jättebra! Han höll i ljudet den söndagen och jag kan säga att det lät bra!!!
Tacka för:
  • Att vår församling får vara exempel/ föregångare då det gäller teknik, ljud och ljus
  • Att Gud har gett oss olika gåvor
Be för:
  • Johan och Albin
  • Fortsatt välsignelse för Swedish Gurus Tech
  • Kommande konferenser
 SG-live
Fil 4: 13 Allt förmår jag genom Honom/ Jesus som ger mig kraft!

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *